Výběr klimatizace,
s odborníkem na klimatizace

Ventilátory

Ventilátor

18.1.2011Ventilátor

Ventilátor je přístroj který slouží k přečerpávání plynů. Ventilátor obsahuje motor, složený z rotoru a statoru. Na rotoru je osazen vlastní ventilátorový systém, který může být radiální, axiální, diagonální nebo diametrální.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Podkrovní ventilátor, který na sebe vydělá

Technologicky vyspělé střešní ventilátory fungují na solární pohon. Zařízení se spouští samo pomocí termostatu i vlhkoměru, pracuje tedy až ve chvíli, kdy se v podkroví nahromadí nadměrné teplo nebo vlhkost či obojí zároveň. Nadměrného tepla a vlhka se tak zbavujeme efektivně, pouze v případě potřeby. Šetříme životnost zařízení a v interiéru pomáháme udržovat optimální klima stále a automaticky. Pohon je však díky instalovanému fotovoltaickému panelu zcela zdarma. Nepotřebujeme zařízení připojit k elektrické síti.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Ventilátory a větráky: kolik stojí a kolik spotřebují energie?

Jak se doma nebo v kanceláři ochladit, když nechceme nebo nemáme klimatizaci? Je tu ještě finančně dostupnější a energeticky úspornější varianta – ventilátor. Dokáže ale větrák vzduch dostatečně ochladit? Jaké typy ventilátorů najdeme na českém trhu? Kolik stojí a na co si dát při jejich výběru pozor?

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe