Výběr klimatizace,
s odborníkem na klimatizace

Odvlhčovače

Sucho v domě s pomocí vysoušečů a odvlhčovačů

Už naše babičky říkávaly, že základem dobrého bytí jsou nohy v suchu a v teple. Pokud vás však trápí všudypřítomná vlhkost, máte k té příslovečné pohodě opravdu hodně daleko. Ovšem nezoufejte a porozhlédněte se po účinném pomocníku v podobě vysoušeče vzduchu nebo odvlhčovače chcete-li. Na trhu je jich k dostání opravdu celá řada a spektrum jejich využití je také velmi široké. Oceníte je při vysoušení zdiva při stavbě domu, či po vlhké a dlouhé zimě na chatě nebo chalupě. Využití najdou všude tam, kde se bojuje s občasným vytopením sklepů, nebo bytů prasklou trubkou, či zapomětlivou sousedkou.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Deset rad pro správný výběr zvlhčovače vzduchu

Lékaři doporučují 40-50 % vlhkost vzduchu v obytné místnosti. Zejména v zimních obdobích však v mnoha bytech klesá vlhkost vzduchu i pod hranici 20%, což odpovídá pobytu na poušti. Čím je vlhkost vzduchu nižší, tím více si dráždíme naši dýchací sliznici. Důsledkem je pak samozřejmě dráždění ke kašli a škrábání v krku. Kromě toho trpí i pokožka, je vysušená, podrážděná a tvoří se vrásky. A statická elektřina vzniká také ze suchého vzduchu.


 

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Odvlhčovače vzduchu

Jak se zbavit vlhkosti? Je mnoho způsobů, více méně účinných, dražších i levnějších. Vyzkoušejte odvlhčovače vzduchu. Vlhkost je nebezpečná. Je to nezbytná podmínky pro růst plísní, např. v montovaných domech – dřevodomech, může mít destrukční vliv. Ale nejen tam. Například špatným provedením půdní vestavby můžete za 2 roky zlikvidovat trámy, které tam byly 200 let.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe