Výběr klimatizace,
s odborníkem na klimatizace

Čističky vzduchu

Česká firma uvádí nanočističku vzduchu

České nanotechnologie jdou do světa. Zákazníci si již dnes mohou koupit, v síti prodejen společností Panter Color pokrývajících Českou republiku a COLORLAK SK na Slovensku, vysoce účinnou čističku vzduchu založenou na využití nanotechnologií. Nanočistička může pomoci v prostorech, kde je instalována, výrazně snížit riziko přenosu kapénkových nákaz včetně nových mutací chřipkových virů. Efektivně také dokáže ve vzduchu snižovat koncentraci ostatních zdraví škodlivých nebo zapáchajících organických látek a alergenů, včetně exhalací produkovaných automobilovou dopravou a průmyslem.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak vyčistit vzduch

Člověk se prý denně nadechne až 20 000krát a většinou je přitom zavřený v kanceláři, v obchodě nebo v kabině auta. Horníci, dopravní strážníci či servírky v zakouřených hospodách jsou na tom ještě hůř. Ani doma není vzduch nejčistší, ale tam si ho můžete výrazně vylepšit. Uvádí se, že vzduch v místnosti bývá až pětkrát znečištěnější než venku. Co se s tím dá dělat? Kdysi stačilo otevřít okno. Nebydlíte-li však někde blízko lesa, už to neplatí. Vlivem průmyslové činnosti, množství aut a dalších civilizačních okolností lze větráním pouze měnit vzduch a obnovit v místnosti kyslík, protože ten se v domácích podmínkách vyrobit nedá. Ze svého bytu však nedostanete prach, popel, pyl či smog, naopak jim spíš umožníte vstup dovnitř. S nimi si ale dokážou dobře poradit malé přenosné čističky vzduchu.
 

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Čistý vzduch i u vás doma

Své domy se snažíme utěsnit tak, aby se v zimě zabránilo úniku tepla a v létě se zajistila dostatečná ventilace. Zejména v zimě je vzduch vydýchaný a lidé málo větrají. Vnitřní znečistěný vzduch však způsobuje vážné alergie, astma a jiné problémy. V zimě větrá málokdo z nás. Všichni si chráníme naše teplo a nechceme jej vypouštět z bytu. Přírodní vzduch však obsahuje pozitivní a negativní ionty ve vyváženém poměru, které jsou pro lidský organismus důležité. Vzduch v místnostech však trpí nedostatkem negativních iontů. Tento nedostatek způsobuje závratě, bolesti hlavy, stresy apod.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Deset rad pro správný výběr čističky vzduchu

V průběhu jediného dne se až 22 000 krát nadechneme a spotřebujeme více než 15 kg vzduchu. Znečistěný vzduch v místnosti bývá příčinou vzniku alergií, vyvolává bolest hlavy, pálení v očích, únavu a dýchací obtíže. Zdá se to být až neuvěřitelné, ale za posledních 10 let vzrostl počet alergiků mezi dětmi téměř na 30% a jsou mezi nimi už i novorozenci.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe